Leaders Explore – Let the game begin pentru studenți la UBB

„Start: LEADERS Explore

First Level: Knowing Yourself

You win!”

LEADERS Explore este un program gratuit al Fundației LEADERS, ce se desfășoară în principalele centre universitare din țară. Sesiunea de primăvară va avea loc în Cluj-Napoca, în datele de 18-19 martie și 8-9-10 aprilie, cu înscrierea până pe 7 martie.

Timp de patru zile de training, alături de lideri experimentați, participanții vor afla ce talente au, care e stilul lor de comunicare, ce rol în echipă li se potrivește, un plan de carieră și atestatul de explorator în leadership.

La sfârșitul programului, studenții vor primi certificarea LEADERS Explore, primul nivel în leadership ce atestă competențele dobândite.

Unele dintre testimonialele participanților și organizatorilor sunt:

„Recomand această călătorie incredibilă în lumea LEADERS tuturor celor care își doresc să realizeze lucruri la care visează de multă vreme.”

Andrei Mutu, fondator I love Cluj

„Datorită LEADERS, am realizat unde sunt și unde vreau să ajung în viață și în carieră. Mi-am descoperit valorile pe care le urmez în tot ceea ce fac.”

Ciprian Tais, software engineer Microsoft.

„La LEADERS am învățat cum să construiesc dinamica echipei, cum să iau calm decizii și cum să mă bazez pe oamenii mei.”

Mihai Ranete, fondator Caravana cu Medici.

„Creierul ne definește ca oameni, pentru că suntem ceea ce este creierul nostru. Iar noi suntem un întreg univers”

afirmă Ștefan Florian, neurochirurg și invitatul special al programului LEADERS Explore pentru studenți, ediția Cluj.

Înscrierea se face pe www.leaders.ro/student până marți, 7 martie.

– Mădălina Pîrlog / Sursa fotografiei: www.leaders.ro