Hai la o Cafea, poți face pe cineva fericit de Crăciun

UBB Radio

Ca în fiecaHai la o cafea re an campania Hai la o Cafea este gata să raspândească spiritul de sărbători printre studenții clujeni.

Voluntarii din cadrul acestui proiect vor împărții cafea și ceai, în perioada 07-10 decembrie, la sediul UBB, la Facultatea de Drept și la sediul Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicarii. Suma de bani strânsă în urma acestei acțiuni va fi folosită pentru a cumpăra cadouri de Crăciun celor mai puțin norocoși dintre noi, care nu vor avea familia lângă ei cu ocazia sărbătorilor de iarnă.

Campania Hai la o cafea a ajuns în acest an la a treia ediție. Proiectul,  lansat de un grup de studenți din cadrul Facultății de Istorie și Filosofie, urmărește să trezească sentimentul de solidaritate și să îi facă pe studenți să înțeleagă că nu toți colegii lor au motive de sărbătoare la finele acestui an.
Eu o sa fiu acolo, tu vii? Te astept cu o cafea caldă și un ceai, făcut ca la mama acasa!

Cristina Antonescu