Festivalul de Publicitate îşi desemnează câştigătorii

Cultură UBB Radio

Cu tradiţie în Cluj, Festivalul de Publicitate îşi va desemna miercuri câştigătorii în cadrul Galei laureaţilor, care se va desfăşura în sala  Auditoriu Maximum UBB, cu începere de la ora 18.

Festivalul de publicitate s-a derulat anul acesta în intervalul 22 martie – 21 aprilie. Pentru a putea participa la concurs, studenţii au trebuit să formeze echipe de 2-5 membrii, şi cel puţin unul din ei să fie student în domeniul comunicarii. Noutatea din această ediţie constă în crearea unei noi secţiuni intitulată Spoof, unde participanţii  au avut posibilitatea să îşi pună în valoare creativitatea în ce priveşte parodierea spoturilor publicitare.

Scopul Festivalului este de a întreţine colaborarea cu  studenţii şi cu mediul de afaceri local. Prezentarea proiectelor au avut loc în perioada 13-16 aprilie, sub atenta supraveghere a unui juriui de specialitate.

Alexandru Berariu