Festivalul Autumnalia- liber la cultură şi divertisment

Divertisment Eveniment

Tinerii clujeni şi nu numai sunt aşteptaţi să treacă pragul Casei de Cultură a Studenţilor (CCS) cu ocazia deschiderii Festivalului Autmnalia, în cadrul căruia vor putea fi urmărite spectacole de teatru, muzică şi divertisment.

Festivalul care reuneşte reprezentaţii ale studenţilor din cadrul cluburilor şi atelierelor CCS, îşi va deschide porţile luni, 29 octombrie, la ora 19:00, program care se va menţine pe toată durata celor trei zile de spectacol.

Prima zi a festivalului este dedicată pasionaţilor de teatru, Trupa G. Thalia urmând să pună în scenă piesa “Doctor fără voie” de Moliere. Seara de  marţi le aparţine iubitorilor de jazz, cărora artişti consacraţi le vor oferi o reprezentaţie de neuitat iar ultima zi este rezervată divertismentului. În paralel, de-a lungul celor trei zile, Holul Mare găzduieşte expoziţia “TransFotografia”.

Atât pentru expoziţie cât şi pentru spectacolele din cadrul festivalului, intrarea este liberă.

Programul “Autumnalia Festival”:

Luni, 29 octombrie 2012, ora 19:00

Seară de teatru: “Doctor fără voie” de Molière (Trupa G. Thalia- CCS)

Marţi, 30 octombrie 2012, ora 19:00

Seară de Jazz: Transilvania Brass, Cezar, Jump, Jazzy Mood, Duo- Oana Mureşan & Szép András şi invitaţii lor

Miercuri, 31 octombrie 2012, ora 19:00

Seară de divertisment: X-Tasy, Mărţişorul, Infinit Skills, Trupa de divertisment BUM, Napoca Dance (Majorete)

Radu Bărăian

Radu Hângănuţ