Expoziţie artistică la Liceul de Arte Vizuale ,,Romul Ladea’’

Din oraş Eveniment

Caştigătorii celei de-a şasea ediţii a festivalului ,,Romul Ladea’’ au fost anunţaţi în cadrul expoziției.

La vernisajul expoziţiei din acest an, cu tema ,,Călătorie în Ţara Minunilor”, au fost prezenţi atât elevi ai liceului, cât şi elevi de la alte licee din judeţ şi din licee din alte judeţe, atât participanţi, cât şi vizitatori.

Festivalul este dedicat promovării şi sprijinirii activităţilor artistice ale elevilor din liceele din ţară, dar şi ale celor mici.

Anul acesta s-au înscris 240 de elevi în total, la cele 5 categorii ale  concursului: pictură, sculptură, arhitectură şi design, experiment de creativitate şi concurs de eseuri.

Câştigătorii au fost anunțați și urmează să fie premiaţi luni.

Mădălina Nica