Elevii și studenții din comunele de lângă Cluj beneficiază de transport gratuit

Administraţie

Studenții care locuiesc în comunele Florești, Apahida, Baciu, Feleacu sau Ciurile vor beneficia începând cu noul an de studiu de abonamente gratuie în ceea ce privește transportul în comun. La fel ca și aceștia și elevii au aceleași avantaje.

Pentru aceasta, atât liceenii cât și studenții trebuie să le prezinte celor de la biroul de abonamente buletinul, o copie după certificatul de naștere dar și o copie a cărții de identitate al unuia dintre părinți, carnetul de student avizat și o fotografie color.

Asfel abonamentele vor fi înmânate eleviilor de liceu a căror valabilitate începe din data de 14 septembrie, data începerii noului an școlar și vor expira la 30 iunie 2016. Studenții vor putea circula doar din data de 28 septembrie până la sfârșitul lunii iulie.

Larisa Bîldea / Sursa fotografiei: www.transilvaniareporter.ro