Dezbatere privind educația financiară, la Cluj-Napoca

Studenti

Tinerii clujeni au ocazia să participe la un program de educație financiară susținut de Academica BNR, marți, 31.10.2017.

În cadrul colaborării dintre Universitatea Babeș-Bolyai și Banca Națională a României, Academica BNR organizează un program de educație financiară destinat atât studenților, masteranzilor și doctoranzilor, cât și cadrelor didactice din facultățile care nu au profil economic. Seminarul va avea loc în data de 31 octombrie 2017, între orele 10:00-12:00, la sediul BNR din Piața Unirii.

Dezbaterea va avea ca temă “Echilibrele macroeconomice și stabilitatea financiară” și va fi susținută de către dl. Eugen Rădulescu, director BNR.

– Stînea Mădălina-Maria / Sursa foto: Facebook CCARMA