CSM București, victorie în manșa tur al “sferturilor” Ligii Campionilor

Sport UBB Radio

CSM București, actuală campioană a Europei, a câștigat vineri seară meciul tur din sferturile Ligii Campionilor. Fetele noastre au câștigat cu 30-25 (17-15 la pauză) în fața echipei din Ungaria, Ferencvaros. Meciul s-a disputat în Sala Polivalentă din București.

Isabelle Gulden a fost principala marcatoare a echipei noastre cu 10 goluri, urmată de Carmen Martin cu 7 reușite și Majda Mehmedovic cu 4 reușite, în timp ce de la adversare Aniko Kovacsics s-a remarcat cu 11 goluri înscrise.

Astfel, CSM Bucureşti a făcut un pas important spre al doilea Final Four consecutiv. „Tigroaicele” vor disputa returul pe 15 aprilie la Budapesta, de la ora 17.45.

– Andrei Bocancea / Sursa fotografiei: Pro Sport