Congresului Internațional “Medicalis” la a X-a ediție

Educaţie UBB

Organizația Studenților Mediciniști din Cluj-Napoca desfășoară cea de-a X-a ediție a Congresului Internațional “Medicalis 2009”.

Conferințele și work-shopurile Congresului Internațional “Medicalis 2009”au loc în Aula și în amfiteatrele Universității de Medicină și FarmacieCongresul oferă studenților mediciniști șansa de a face schimb de cunoștințe în cadrul unei comunități internaționale de medici. Evenimentul se derulează în perioada 14-17 mai, iar la acesta participă lectori din țara noastră și din străinătate. Conferințele și work-shopurile Congresului au loc în Aula și în amfiteatrele Universității de Medicină și Farmacie, lucrările științifice fiind prezentate pe patru secțiuni: științe fundamentale, chirurgicale, medicale și o secțiune de poster.

Pe tot parcursul evenimentului, participanții vor avea acces la 18 puncte de Educație Medicală Continuă.

Gherle Flavia
Foto: Adriana Avram