Concursul ,,Primăvara copiilor” își va desemna câștigătorii

Educaţie Eveniment

Gala laureaţilor celei de-a VI-a ediţii a Concursului judeţean ,,Primăvara copiilor”  va avea loc vineri, 27 mai, de la ora 10,  la Casa de Cultură a Studenţilor din Cluj-Napoca.

Evenimentul îşi propune premierea copiilor preşcolari care s-au remarcat la etapele anterioare ale concursului, la cele două secţiuni: ,,Pe scenă” şi ,,Artă plastică”. Pe scena Casei de Cultură vor evolua peste 300 de copii, 21 formaţii de dans modern şi dans popular, 8 solişti vocali şi  49 de actori. Lucrările plastice de pictură, colaj și desen vor fi expuse publicului pe holul Casei de Cultură a Studenţilor.

Manifestarea este de mare anvergură şi implică toate cadrele didactice din grădiniţele judeţului Cluj, părinţi, reprezentanţi ai comunităţii locale şi sponsori.

Ana Giol