Competiția “Campionii Clujului” astăzi la Cluj Arena

Din oraş Sport

Consiliul Judeţean Cluj a derulat astăzi etapa finală a competiției “Campionii Clujului” de la ora 10, cu intrare liberă la stadionul Cluj Arena. Competiția a presupus probe de atletism, dansul majoretelor din cliclu gimnazial și două campionate de fotbal ale claselor I – VIII și a elevilor de liceu.
Participanții echipelor de fotbal, Finala mica, a fost formată din elevii de la Școala Avram Iancu din Turda și cei de la Școala Generală Sânpaul. Competiția dintre cele doua echipe s-a terminat cu scorul 11 la 6, echipa câștigatoare fiind Școala Avram Iancu.
Finala mare a avut loc între Liceul Teoretic Nicolae Bălcescu din Cluj și Școala cu clasele I – VIII din Unguraş, clasamentul final fiind strâns, 3 la 1 pentru echipa de fotbal a Liceului Teoretic Nicolae Bălcescu.
De asemenea majoretele de la George Coșbuc GC Rhythm, coordonate de instructorul Carmen Biriș, și cadetele Medness UMF  au primit diplome pentru interpretarea din această zi.

Mariana Revnic