CM 2010 – ziua 4: Praguay-ul egala campioanei en-titre

Italia, campioana en-titre a remizat, scor 1-1 cu Praraguay, în primul meci al Grupei F de la Campionatul Sud-African. Primul gol al partidei a fost înscris de  paraguayanul Alcaraz în minutul 39, iar egalarea italienilor a venit prin De Rossi în minutul 63.

Alte două meciuri s-au disputat astăzi, între echipele care fac parte din Grupa E a Campionatului Mondial din Africa de Sud şi anume Olanda – Danemarca şi Japonia – Camerun.

“Portocala mecanică” a învins Danemarca cu 2-0 prin autogolul din minutul 48 a lui Poulsen şi prin golul lui Kuyt marcat în ultimele cinci minute ale partidei.

Surpriza celei de- a patra zi a fost înfrângerea Camerunului cu 1-0 în faţa Japoniei. Singurul gol al meciului fiind marcat de Honda în minutul 39.