Clujul reîntinereşte cu fiecare sfârşit de vacanţă. Anul acesta, mai repede.

Educaţie UBB Radio

Noul an i-a adus pe studenţii clujeni, mai repede decât sperau, înapoi la cursuri. Noul an i-a adus pe studenţii clujeni, mai repede decât sperau, înapoi la cursuri.

Astfel, spre deosebire de Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu sau Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iasi, care îşi vor relua activitatea pe 11 ianuarie, la Cluj, studenţii s-au întors la facultate de astăzi, 4 ianuarie.

Totuşi, nu sunt singurii. Sunt solidari cu ei studenţii timişoreni şi bucureştenii. Aşadar, vacanţa de iarnă s-a terminat prea repede pentru unii, în timp ce pentru alţii este abia începutul ultimei săptămâni de odihnă.
Complexul Studenţesc Haşdeu, părăsit parcă în aceste două săptămâni, este din nou un mic orăşel activ, sesiunea este aproape, iar studentul clujean este la facultate.

Oana Moisil

Foto: www.econ.ubbcluj.ro