Clujul îşi recunoaşte tinerele valori

Educaţie

Clujul îşi recunoaşte tinerele valoriProiectul  “Zece pentru Cluj. Juniorii Clujului, speranţele cetăţii”, în care tinerii merituoşi, cu vârste între 5 şi 18 ani, vor fi premiaţi pentru performanţele la nivel educaţional, artistic şi sportiv din acest an, a fost lansat astăzi de Primăria Cluj-Napoca .

Odată cu lansarea proiectului, tuturor şcolilor, cluburilor şi ONG-urilor clujene le-a fost solicitat ajutorul pentru nominalizarea tinerilor care ar merită să se înscrie în acest proiect. “Zece pentru Cluj” vizează mai multe categorii de activitate precum: domeniul social, artă, sport, IT, mediu, inovaţie şi nu în ultimul rând elevilor care au promovat imaginea oraşului pe plan internaţional.

Premiile vor consta în diplome care atestă rezultatele deosebite ale tinerilor, trofee şi cadouri din partea sponsorilor. Acestea vor fi acordate în cadrul unei Gale care se va desfăşura la Casa de Cultură a Studenţilor în data de 19 decembrie.

Valentin Trif