Cei mai buni din business-ul clujean premiați la Gala premiilor Business

Economie Eveniment

Facultatea de Business organizează ediţia a II-a a Galei Premiilor Business. 10 companii vor fi premiate joi în cadrul ediţiei, ONG-uri şi personalităţi, care s-au remarcat în domeniile în care lucrează.

O dată cu primirea Premiului Business, companiile îşi vor desemna şi câte un reprezentant în Consiliul Consultativ al  Facultăţii de Business, organism care de două ori pe an se întâlneşte pentru dezbaterea problemelor ce ţin de dezvoltarea Facultăţii de Business.

Câştigătorii ediţiei care vor fi premiaţi sunt Ecaterina Andronescu – rector Universitatea Politehnică București, Nokia România – CEO Risto Meskus, EnergoBit Grup – director general Florin Pop;
Dacia Automobile – reprezentant local Ovidiu Turcu, Taparo – director general Dinu Tuns, Jidvei – director general Liviu Necşulescu, City Plaza – director general Nina Moldovan, European Food – director general Viorel Micula, Vodafone – director regional Transilvania Florin Lăpădat, PricewaterhouseCoopers – Partener responsabil pentru biroul PwC din Cluj-Napoca – Joerg Wiederhold – și Director, Country Leader Privat Company Services Alexandru Medelean.

Cu prilejul acestui eveniment, conf. univ. dr. Cristian Ioan Chifu şi prof. univ. dr. Andrei Marga vor ura bun-venit  celor prezenţi, cvartetul Assai va susţine un concert, iar câştigătorii ediţiei vor lua cuvânt pentru a-şi exprima impresiile cu privire la gala trecută a Premiilor Business.

Evenimentul se va desfăşura la Facultatea de Business de pe strada Horea, cu începere la ora 11.00, iar la ora 15.00 un cocktail va încheia gala.

Andreea Stăicuţ

Foto: tbs.ubbcluj.ro