Căsătorii de o zi de Valentine’s Day

Administraţie Din oraş

Primăria Municipiului Cluj-Napoca organizează de Ziua Îndrăgostiților Campania „O inimă sănătoasă, iubeşte mai bine” învățându-i pe tineri trei pași importanți spre o viață sănătoasă: “Manâncă sănătos!; Fă sport!; Spune NU fumatului!”.

Acțiunea are loc în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Județean Cluj, Şcoala Internaţională Cluj şi centrul comercial Iulius Mall

Cu această ocazie vor fi organizate și manifestări specifice pe care tinerii le cunosc şi le aşteaptă, celebrele căsătorii pentru o zi la Iulius Mall, la Polus Center şi în Piaţa Unirii.

În toate aceste locații, tinerii vor primi şi un chestionar legat de o viaţă sănătoasă. Cei care răspund corect participă la o tombolă şi pot câştiga o cină romantică şi alte premii surpriză.

De Dragobete va avea loc un concert la Casa de Cultură a Studenţilor şi un târg tradiţional în holul Casei de Cultură a Studenţilor.

Loredana Berengia

Foto: talidari.net