Campania „Donăm împreună. Noi dăm startul!” revine în perioada 14-18 mai

Din oraş

Universitatea Babeș-Bolyai și Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca, împreună cu Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Cluj, organizează  campania de donare de sânge „Donăm împreună. Noi dăm startul!”, în perioada 14-18 mai, adresată studenţilor şi cadrelor didactice din cele două universități si nu numai.

Campania se va derula timp de cinci zile la sediul Centrului Regional de Transfuzie Cluj, situat pe strada Nicolae Bălcescu nr.18, în intervalul orar 07:30-13:00. Pentru o mai bună organizare a procesului de donare, persoanele interesate pot alege ziua şi ora la care vor să doneze, accesând formularul: goo.gl/idPmpF.

Cea de-a cincea ediție a campaniei ,,Donăm împreună. Noi dăm startul!″ cuprinde un program de informare şi educare a studenţilor pe tema donării de sânge. Organizatorii doresc să creeze un comportament în favoarea donării de sânge, ca un act de responsabilitate şi un gest de implicare în comunitate.

– Alexandra Arboreanu / Sursa fotografiei: pagina evenimentului