Campania Cunoaşte-mă organizează târgul Dăruieşte şi primeşte

Din oraş Social

Echipa Cunoaște-mă www.cunoaste-ma.eu organizează astăzi un bazar gratuit, în fața Casei de Cultură a Studenților între orele 12-19. La târgul de cadouri cei care doresc pot să doneze haine, jucarii, accesorii sau orice alte obiecte care pot fi de folos persoanelor nevoiașe.
Evenimentul este organizat de patru studenţi de la Facultatea de Jurnalism împreună cu OmniPass, Ziarul Studențesc și Oragnizațiile Studențești Clujene, cu ocazia sărbătorilor de iarnă şi vine în sprijinul copiilor de la orfelinate și a bătrânilor de la azile. Alături de acești tineri cu inițiativă s-au alăturat oameni din mass-media, sponsori și organizații nonguvernamentale care vor dărui sume de bani pentru această campanie. De asemenea, cei care contribuie cu o donatie pot lua orice alt obiect gratis. Obiectele rămase vor fi donate apoi persoanelor care au nevoie de sprijin. Doritori sunt așteptați în număr cât mai mare astfel fiind ajutați cât mai mulți oameni.

Andreea Hoza