BEST Cluj-Napoca organizează training-uri gratuite pentru studenții clujeni

Educaţie

Evenimentul Best Training Week (BTW), din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca va fi organizat de BEST Cluj-Napoca în perioada 29 martie-1 aprilie. Acesta are ca scop principal dezvoltarea studenților clujeni  atât pe plan academic, cât și pe plan personal.

BEST Cluj-Napoca își propune să ofere educație complementară tinerilor  clujeni, prin training-uri de soft skills precum “Leadership”, “Brandul personal”, “Time management”, „Public speacking” și “Tehnici de prezentare”, care îi vor ajuta să își îmbunătățească capacitațile de comunicare, gândire și panificare a activităților.

Vor avea loc și training-uri tehnice precum “Vânzare consultativă”, “Tehnici de fotografie și Adobe Illustrator”, susține că reprezentanți ai companiilor colaboratoare, prin intermediul cărora studenții vor avea ocazia sa învețe noi programe, tehnici de management și marketing sau negociere.

Tinerii vor avea ocazia să dobândească noi aptitudini participând la training-uri susținute de unii dintre cei mai buni formatori din Cluj-Napoca, Participanții se pot înscrie la câte training-uri doresc, aceastea fiind oferite gratis, iar cheltuielile desfășurării lor fiind acoperite de organizația BEST Cluj-Napoca.

Claudia Girigan