ASA Târgu-Mureș-FC Viitorul, remiză cu 2-2

Din oraş Sport

1

Meciul dintre ASA Târgu-Mureș și FC Viitorul disputat duminică, 22 noiembrie (a.c.)  s-a încheiat cu 2-2, în etapa a 18-a din Liga I. Cei din Târgu-Mureș au deschis scorul în minutul 11, pulsând mai apoi pe tabelă datorită unui autogol marcat de Ionuț Balaur în poarta FC Viitorului.

Abia în a doua repriză, FC Viitorul a apărut pe tabela de marcaj, iar golul care a egalat a fost dat tot de jucătorul  Ionuț Balaur, care și-a luat revanșa pentru  autogolul precedent.

Meciul s-a disputat pe Cluj Arena.  Noile clasamente plasează echipa ASA Târgu-Mureș pe locul 5 cu 27 de puncte, iar echipa FC Viitorul pe poziția a doua a Ligii I, cu 33 de puncte.