Andreea Marin Bănică caută oameni de valoare la UBB

Media UBB

Cele mai îndrăznețe proiecte ale unor studenți și oameni de valoare, precum și poveștile lor de viață au fost prezentate astăzi, 25 mai, la amfiteatrul Facultății de Stiințe Politice, Administrative și ale Comunicării, Cluj, în cadrul campaniei „ Trezește România”, prezentată de Andreea Marin Bănică și promovată de postul Realitatea TV.

Proiectul aduce în cadrul emisiunii oameni cu idei valoroase, dar prea puțin cunoscute și implementate la nivel național. Ideea centrală a campaniei se poate concentra în fraza “Să clădim acasă, nu peste hotare!”, idee prin care se încurajează dorința a trăi și contribui la evoluția României.

Mișcarea este desfășurată atât la nivel urban, cât și la nivel rural, pentru a scoate la lumină lucrurile bune care se întâmplă în România. Următorul oraș-gazdă este Baia-Mare.

Adriana Buga

Raluca Birgovan