Andreea Marin-Bănică și-a lansat cartea și la Cluj

Eveniment UBB Radio

Andreea Marin-Bănică și-a lansat astăzi volumul “Prețuiește viața”, primul din seria “Albumele Andreei”, în cadrul Facultăţii de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării.

Vedeta a dezvăluit că această carte reprezintă mărturisirea sa, către cei care au fost aproape de ea în cei 15 ani de televiziune, este un îndemn de a prețui viața şi de a găşi un  echilibru. Potrivit acesteia, capitolul cel mai drag din cadrul volumului este Tribut, deoarece vorbește despre mentorii săi, despre cei care au contribuit la formarea persoanei care este astăzi.

Printre colaboratorii care au contribuit la acest volum se numără atât personalităţi din zona media, cât şi specialişti în diferite domenii precum nutriție, medicină, sport, cosmetică şi fotografie.

Cartea a fost tipărită în 5.000 de volume, fiecare fiind însoţit de un DVD cadou, cu documentarul “Kilimanjaro 2001”. Banii obținuți în urma vânzărilor cărții vor fi donați cauzei umanitare a mamelor bolnave de cancer.

Daniela Bolog

Foto: Mihuţ Alina