„Care-i fruntea?” la Cluj-Napoca

Divertisment Social

Spectacolul caritabil „Care-i fruntea?”, ajuns la cea de a V-a ediţie, va avea loc luni, 12 decembrie, în Auditorium Maximum, începând cu ora 18:00. Evenimentul este menit să promoveze tradițiile româneşti şi să ajute Casa de Tip Familial, „Maria-Gabriel” din Cluj-Napoca.

Printre invitații care vor susține un recital se numără Ansamblul Ciocârlia, Marius Ciprian Pop, Cornelia şi Lupu Rednic, Steliana Sima, Ionuţ Sidău şi Radu Ciordaş, precum şi ansamblul studenţesc, „Mugurelul” din cadrul Universității „Babeș-Bolyai”. Participanții vor putea contribui la strângerea de fonduri prin achiziționarea produselor specifice zonelor reprezentate de ansamblurile folclorice prin licitație.

După încheierea spectacolului, organizatorii evenimentului, Organizația Studenților pentru Turismul Românesc, vor asigura o degustare de produse tradiţionale.

Ana Giol

Foto: arhivă UBB Radio