“U” Mobitelco a învins din nou

Din oraş Sport

"U" Mobitelco rămâne în cursa pentru titlu “U” Mobitelco a învins spectaculos pe teren propriu echipa doljeana SCM Craiova cu scorul de 88-65.

A 16-a victorie, obţinută în  Sala Sporturilor “Horia Demian”, le-a adus studenţilor 2 puncte în clasamentul Diviziei Naţionale şi un total de 39 de puncte. Principalii marcatori au fost: Mihai Silvăşan, 18 puncte, Matthew Gibson, 14 puncte şi Zoran Krstanovic,  11 puncte.

“Suntem mulţumiţi de jocul nostru. Echipa din Craiova a obosit foarte repede şi nu a mai putut ţine pasul cu noi fapt ce ne-a adus un avantaj de peste 20 de puncte. Ne aşteaptă meciuri grele atât în deplasare cât şi pe teren propriu dar o să ne străduim să câştigăm fiecare meci”, a declarat pentru UBB radio, căpitanul echipei, Mihai Silvăşan.

În urma acestei victorii clujenii se situează pe locul 3 după  campioana CSU Ploieşti şi Elba Timişoara.

Studenţii au mare încredere într-o victorie în meciul cu CSM Oradea care se va disputa în deplasare sâmbătă, 14 martie.

Alina Solovăstru

Foto: Alin Nica