“Hai la o cafea!”și anul acesta

Din oraş Social

Campania “Hai la o Cafea” este organizată și anul acesta de masteranzii Facultăţii de Istorie şi Filosofie.

Voluntarii din cadrul acestui proiect vor vinde cafea sau ceai, în perioada 6 – 9 decembrie, la sediul central al UBB, la sediul Facultăţii de Drept și la cel al Facultăţii de Ştiinţe Politice Administrative şi ale Comunicării. Suma de bani strânsă în urma acestei acțiuni va fi folosită pentru a cumpăra cadouri de Crăciun studenților mai puțin norocoși, care nu vor avea familia lângă ei cu ocazia sărbătorilor de iarnă.

„Prin cumpărarea unei cafele sau a unui ceai, cu doar 1 leu, puteţi să deveniţi inima Campaniei “Hai la o cafea!” ”.Acesta a fost motto-ul de impulsionare a oamenilor să contribuie la atingerea unui scop nobil în preajma Crăciunului.

Campania “Hai la o cafea” ajunsă la a IV-a ediție, are scopul de a aduce un zâmbet studenţilor orfani şi din centrele de plasament care studiază în cadrul UBB.

Bianca Lăscoi