“Crizele timpului nostru” dezbătute la Cluj-Napoca

Din oraş Eveniment

Simpozionul “Crizele timpului nostru” va avea loc în data de 26 octombrie, în amfiteatrul 101 al Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării, între orele 10.00-13.00

Subiectele abordate la simpozion cuprined aspecte privind caracterul global al crizelor, criza financiar-economică, criza valorilor, criza culturii, criza politicii, dar și criza identității europene.

În cadrul simpozionului vor vorbi Prof Univ. Dr. Andrei Marga, Rectorul UBB, Prof. Univ. Dr. Mihai Spăriosu, University of Georgia in Athens, SUA, Prof. Univ. Dr. Gheorghe Ștefan, Universitatea Politehnică București, Phil Gagner, Vicepreședinte Schloer Consulting Group, Conf. Univ. Dr. Mircea Maniu, UBB și Prof. Univ. Dr. Vasile Boari, UBB.

Evenimentul este organizat de către Institutul de Studii Globale și Centrul de Analiză Politică din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca.

Anca Baciu