„U” Mobitelco eliminată din play-off

Din oraş Eveniment

„U” Mobitelco a pierdut meciul 3 din cadrul sferturilor de finală ale play-off-ului împotriva echipei CSU Sibiu, cu scorul de 89- 87. „U” Mobitelco a pierdut  meciul 3 din cadrul sferturilor de finală ale play-off-ului împotriva echipei CSU Sibiu, cu scorul de 89- 87

Principalii marcatori au fost: Gibson 22, Silvăşan 18, Cuic 17, Milacic şi Osby câte 8, Krstanovic 7, Szijarto 5, Henry 2, iar pentru gazde au înscris: Matthews 27, Scott 25, Johnson 16, Crăciun 7, Brown 6, şi Kabengele 5. În urma înfrângerii din deplasare, “U” Mobitelco a fost eliminată din play-off iar în semifinale, CSU Sibiu va întâlni campioana CSU Ploieşti, iar Elba Timişoara va juca cu CS Otopeni.

Programul semifinalelor este cel mai bun din cinci meciuri fiind programate la datele 29 aprilie, 3, 7, 10 şi 13 mai, iar finala campionatului se va desfăşura tot pe acelasi sistem , la datele 17, 20, 23, 26 şi 30 mai.